Pawilony handlowe

Wszystko o pawilonach dla Ciebie

Pożar pawilonów handlowych na targowisku w Szczecinie

Kilkadziesiąt pawilonów handlowych spłonęło w niedzielę podczas pożaru targowiska w Osinowie Dolnym (Zachodniopomorskie) na granicy z Niemcami. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Przyjechały też zastępy z Niemiec.Jak powiedział komendant powiatowy straży pożarnej w Gryfinie, spłonęło ponad sześćdziesiąt pawilonów handlowych z różnym asortymentem, okalających halę targową w Osinowie. Jak określił, spłonął jeden z sektorów wielkiego targowiska.

Komendant dodał równiż , że nie ma informacji o poszkodowanych. Pożar wybuchł wieczorem, więc wszystko wskazuje na to, że nie było tam już ludzi – zaznaczył.

Ogień został opanowany, trwa dogaszanie pożaru wewnątrz hali, które jest bardzo utrudnione z powodu silnego zadymienia – powiedział Rudziński.

Jak zaznaczył, akcję gaszenia utrudniał fakt, że na targowisku w kilku pawilonach handlowych znajdowały się materiały łatwopalne. Było też stoisko z materiałami pirotechnicznymi.

Do akcji włączyło się 25 polskich jednostek straży pożarnej, w tym trzy z Gorzowa. Z Niemiec przyjechało dziewięć zastępów. Strażacy zabezpieczyli znajdująca się w pobliżu targowiska stację benzynową.

Nieznana jest przyczyna pożaru. Ma ją ustalić dochodzenie. Jak podkreślił Rudziński, trudno w tej chwili oszacować straty powstałe w wyniku pożaru.

Na miejscu pojawili się właściciele pawilonów handlowych, którzy próbowali ratować swój dobytek.